حسابداری صنعتیفیلم های آموزشی

انحرافات تولید

انحرافات تولید : در ادامه مباحث مربوط به حسابداری صنعتی، در این کلیپ آموزشی، موضوع انحرافات تولید مورد بررسی قرار گرفته و نحوه محاسبه آن به صورت مختصر توضیح داده شده است.

انحراف چیست

برای هر کاری می توان استانداردی تعریف نمود، این استاندارد نقشه راه برای انجام آن کار خواهد بود.

از آنجایی که معمولاً استانداردها براساس علم و تجربه تعیین شده است، در صورتی که کارها مطابق استانداردهای مربوطه انجام شود، بهترین بازده را خواهیم داشت.

لیکن ممکن است این امر در عمل انجام نشود و کارها کاملاً منطبق با استانداردهای مربوطه نباشد. در این صورت به میزان اختلاف بین کار انجام شده و استاندارد مربوطه انحراف اطلاق می گردد. (عنوان مقاله : انحرافات تولید)

چرا بررسی انحرافات مهم است

مشهود است که هر چه انحراف مذکور بیشتر باشد، کار انجام شده از هدف خود دورتر می شود و لذا بررسی انحرافات یکی از مسائل مهم در انجام امور بایستی تلقی گردد.

هر چه این کنترل دقیق تر باشد، بازده کار، بهتر و قابل قبول تر خواهد بود.

انحرافات تولید در حسابداری

با توجه به توضیحات فوق الذکر، در تولید محصولات نیز بایستی استانداردهایی تعیین نمود که به عنوان نقشه راه تولید مطرح است.

حسابداری بهای تمام شده، به عنوان عامل شناسایی و کنترل فرآیند تولید، با توجه به استاندارهای تعریف شده برای تولید محصولات و نیز تولید واقعی انجام شده، دست به محاسبه اختلاف بین این دو می نماید و یا به بیانی دیگر، انحرافات تولید را محاسبه می نماید.

همان طور که قبلاً نیز بیان شد، محاسبه مذکور نقشی بسیار با اهمیتی در فرآیند مدیریت بر تولید و داشتن محصولی مطلوب دارد.

مثال برای انحرافات تولید

برای درک بهتر موضوع مثالی ذکر می شود:

فرض بفرمایید استاندارد بیان شده برای تولید کلوچه ای، استفاده از نیم کیلو شکر برای هر یک کیلو کلوچه باشد.

بنابر این استاندارد، در صورتی که دقیقاً نیم شکل در خط تولید برای هر یک کیلو محصول کلوچه استفاده شود، دقیقاً منطبق بر استاندارد می باشیم و با هیچ انحرافی مواجه نخواهیم بود و محصول نهایی دقیقا کیفیت مورد نظر را خواهد داشت.

حال در صورتی که در خط تولید به ازای یک کیلو کلوچه، 450 گرم شکر استفاده شود، قاعدتاً محصول نهایی به همین میزان از کیفیت مورد نظر، فاصله خواهد گرفت و لذا کیفیت مطلوبی نخواهیم داشت.

انحرافات تولید مثبت یا منفی

با توجه به مثال فوق، در صورتی که 450 گرم استفاده شود، از استاندارد مربوطه، 50 گرم کمتر استفاده شده است و لیکن در صورتی که به عنوان مثال 550 گرم استفاده شود، 50 گرم بیشتر از استاندارد از شکر استفاده نموده ایم و در واقع با مازاد مصرف مواجه هستیم.

ارائه گزارش انحراف تولید به مدیریت

دائره حسابداری بهای تمام شده، با توجه به توضیحات فوق، اقدام به محاسبه انحرافات می نماید و نتیجه کار را برای مدیریت مربوطه ارسال می نماید.

این گزارش وسیله ای مناسب برای بررسی عملکرد پرسنل خط تولید می باشد و نیز ابزاری برای بررسی کیفیت محصولات تولید شده است و لذا دقت در ارائه گزارش انحرافات تولید، بسیار حائز اهمیت می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا