حسابداری

 مطالبات در حسابداری چیست

 مطالبات در حسابداری چیست : یکی از خصوصیات بازار – اعم از بازار کار و بازار کالا – در سیستم اقتصاد آزاد رواج روز افزون نسیه فروشی است.

امروزه قریب به کلیه انواع کالا و خدمت به طور نسیه و اقساط به معرض فروش گذارده می شود.

اجرای چنین سیاست در بازار فروش موجب می شود که در ترازنامه هر موسسه بازرگانی و تولیدی مبالغ عمده ای به عنوان مطالبات موسسه مذکور از اشخاص و موسسات دیگر به چشم بخورد.

دایره فروش نسیه (در توضیح  مطالبات در حسابداری چیست) :

در نتیجه همین ضرورت اقتصاد عصر ماست که در سازمان بسیاری از موسسات بزرگ اداره یا اداراتی تحت عنوان قسمت فروش نسیه ، غیر نقدی یا فروش اعتباری و عناوین مشابه دیگر انجام وظایف خطیری را به عهده گرفته اند.

وظیفه اصلی ادارات فروش نسیه در سازمان های بزرگ بررسی چگونگی اعتبار وضع مالی مشتریان و پیش بینی عملکرد سنوات بعدی آنان است.

تشخیص افراد معتبر :

این بررسی غالباً به وسیله تحقیق از منابع مختلفه و همچنین مطالعه صورت حساب های مشتریان انجام می یابد با به این ترتیب فقط به اشخاصی که معتبر شناخته می شوند کالا و خدمت به طور نسیه فروخته شود.

با وجود تمام این تدابیر و دقت فراوانی که هنگام فروش کالا یا خدمت و یا اعطاء وام به افراد و موسسات به عمل می آید باز هم ممکن است برخی از مطالبات به حیطه وصول در نیاید و به اصطلاح سوخت شود.

تعیین حساب های مشکوک الوصول (در توضیح  مطالبات در حسابداری چیست) :

بنابر این لازم است در اجرای اصول واقعیت ، افشاء حقایق و وضع هزینه های یک دوره از درآمدهای همان دوره ، در پایان هر دوره مالی مقدار مطالباتی که به نظر لاوصول و یا مشکوک الوصول می آید تعیین و از موجودی حساب های مطالبات کسر شود.

انجام این اصلاح مخصوصاً از نظر اجرای اصل اخیر و به منظور تعیین سود یا زیان واقعی دوره مالی ، لازم و ضروری است.

چنانچه در نقد و ارزیابی دقیق مطالبات در پایان دوره مالی دقت کافی به کار نرود ، ممکن است مبالغی از زیان های یک دوره مالی به دوره مالی بعد انتقال یابد و سود و یا زیان ویژه سنوات مختلفه واهی و عاری از حقیقت باشد.

بدیهی است ، در یک سیستم صحیح حسابداری بایستی از چنین وضعیتی پرهیز شود.

 مطالبات در حسابداری چیست

انواع مطالبات (در توضیح  مطالبات در حسابداری چیست) :

کلمه مطالبات ، در اصطلاح غالباً به معنای حساب ” بدهکاران ” به کار می رود.

لکن این کلمه در معنای اعم خود شامل حساب های متعددی می باشد که مهمترین آنها در موسسات بزرگ عبارت است از حساب ” بدهکاران ” و ” حساب اسناد دریافتنی “.

حساب بدهکاران :

حساب بدهکاران که به آن حساب های دریافتنی نیز اطلاق می شود عبارت است از حسابی که در آن مطالبات یک موسسه از اشخاص یا موسسات دیگر نگاهداری می شود.

اقلامی که در بدهکاران ثبت می شود معمولاً ناشی از فروش کالا یا انجام خدمت به نسیه و اعطاء وام به افراد و موسسات می باشد که در مقابل این مطالبات سفته ، چک و یا سند دیگری از آنان دریافت نشده است.

ایجاد حساب های تفکیکی (در توضیح  مطالبات در حسابداری چیست) :

در مواقعی که فروش نسیه در موسسه ای متداول می باشد ، لازم است حساب های دقیق و جداگانه ای برای مشتریان نگاهداری و کالاها ( یا خدمات ) دریافتی و وجوه پرداختی از جانب آنان در این حساب ها ثبت شود.

هنگامی که تعداد این قبیل مشتریان بسیار است باید در دفاتر معین ( کمکی ) برای هر یک از آنان حسابی خاص افتتاح یابد.

در این صورت ، حساب بدهکاران در دفتر کل یک ” حساب کنترل کننده ” تلقی می شود.

نکته :

ریز اقلام داد ستد بدهکاران در این حساب به ثبت نمی رسد و مانده این حساب در هر زمان باید با جمع مانده کلیه حساب ها در دفتر معین مربوط به بدهکاران برابر باشد.

در چنین موارد معمولاً ریز مربوط به فرد فرد بدهکاران از روی اسناد هزینه حساب های مربوط در دفتر یا دفاتر معین وارد می شود.

اگر عملیات حسابداری به کمک نرم افزار انجام می یابد ضمن تهیه صورت حساب یا رسید برای مشتری سند بدهکار یا بستانکار نیز به وسیله نرم افزار تهیه و برای قسمت دفتر داری ارسال می شود.

اسناد دریافتنی :

اسناد دریافتنی یا سفته های وصولی نیز شامل نوشته هایی است که اشخاص و موسسات دیگر به موجب نوشته های مذکور پرداخت مبلغی را در سررسید معین ( یا عندالمطالبه ) در وجه یا به حواله کرد موسسه یا صاحب آن و یا در وجه حامل ، تعهد کرده اند.

انواع دیگر مطالبات (در توضیح  مطالبات در حسابداری چیست) :

علاوه بر دو حساب فوق ، انواع دیگری از مطالبات نیز غالباً در ترازنامه موسسات دیده می شود ، مانند سپرده هایی که در آینده نزدیک قابل دریافت می باشد ، غرامات قابل وصول ، بهره متعلق به اسناد دریافتنی ( بهره دریافتنی ) ، پرداختی های علی الحساب به فروشندگان کالا و سایر اشخاص ، وجوه و اسناد دریافتنی از کارمندان و مدیران و سازمان ها یا موسسات وابسته و مطالباتی از این قبیل.

نکته :

این قبیل مطالبات نباید در دفاتر و صورت حساب ها با حساب بدهکاران مخلوط شود.

لزوم تفکیک چنین مطالبات متفرقه از حساب اصلی بدهکاران ( که حاکی از فروش نسیه و اعطاء وام می باشد ) مورد تاکید خاص صاحب نظران فن حسابداری است.

تا جایی که برخی از موارد آن به عنوان یکی از اصول مسلم حسابداری مورد توصیه مجامع حرفه ای و انجمن های رسمی حسابداری قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا